MEB Şube Müdürlüğü sınavı 1 Nisan 2018 de yapılacak

MEB Şube Müdürlüğü sınavı 2018 yılında ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda görevde yükselme yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yapılan MEB görevde yükselme yönetmeliği değişikliği ile birlikte gözler yapılacak şube müdürlüğü yazılı sınavına çevrildi. 2018 yılı şube müdürlüğü yazılı sınavı sonrasında mülakat yapılacak ve atamalar iki sınav puanının ortalamasına göre yapılacak.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAZILI SINAVI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan görevde yükselme yönetmeliği değişikliğinde en dikkat çeken ayrıntı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmak için Şube Müdürü olma şartı oldu. Artık şube müdürü olmadan ilçe milli eğitim müdürü olma yolu kapandı. Bu yüzden İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak isteyen öğretmenler, idareciler şube müdürü olmak zorundalar. Bu yüzden 2018 yılında yapılacak olan şube müdürlüğü sınavı daha çok önem kazanmıştır.

2018 YILINDA SINAV YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada şube müdürlüğü sınav tarihini açıkladı. MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.  1 Nisan 2018 de saat 14.30’da yapılacak olan şube müdürlüğü yazılı sınavı sonrasında yapılacak değerlendirmelerle birlikte MEB’e toplamda 513 şube müdürü alınacağı belirtildi.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir