Volkswagen’den Tesla’yı tahtından indirmek için yönetim hamlesi

Volkswagen, elektrikli araçlar da dahil olmak üzere bu konudaki tüm çalışmaları tek bir birime bağlamayı kararlaştırdı. Birimin başındaki isim Yönetim Kurulu’na da girecek.

Volkswagen yeni oluşturacağı ‘e-mobility’ birimi ile elektrikli araçlar kategorisinde lider olmak ve Tesla’yı tahtından indirmeyi hedefliyor.

Bölümün başına ise şirketin tecrübeli isimlerinden olan üretim müdürü Thomas Ulbrich getirilecek. Ulbrich, 1989 yılından bu yana Volkswagen bünyesinde farklı üst düzey görevler üstlenmişti.

  1. Elektrikli araçlar kategorisine hızlı bir giriş yapan Volkswagen, 5 ana modelle sektörde liderliği hedefliyor. Bu modellerden I.D, dizel Golf’le benzer fiyat seviyesiyle piyasaya çıkacak ve 2020 yılında yollarda olacak. I.D. Crozz SUV da aynı dönemde ABD’de satışa çıkacak.

I.D üretiminin yıllık 100 bin adet olması planlanırken, 2025 yılında tüm elektrikli araç üretiminin en az 1 milyona çıkarılması hedefleniyor.

  • Volkswagen halen e-Golf’le elektrikli araçlar kategorisindeki varlığını sürdürüyor.                            Kaynak: Habertürk

Kagan08 Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir